W jaki sposób tanio wybudować dom?

W jaki sposób tanio wybudować dom?

Projekty domów jednorodzinnych wbrew temu co może się wydawać bardzo mocno wpływają na całościowy koszt budowy nieruchomości. Zatem już na etapie wybierania projektu należy mieć na uwadze swój budżet i w przypadku chęci zaoszczędzenia najlepiej zdecydować się na taki, który nie będzie kosztowny w realizacji. Wybierając gotowy projekt nieruchomości możliwe jest już na tym etapie poczynienie pewnych oszczędności. Gotowy projekt jest bowiem tańszy w zakupie niż tworzony na indywidualne zamówienie klienta.

Proste konstrukcje parterowe

Osoby chcące zaoszczędzić na budowie domu powinny kierować swoją uwagę w stronę prostych konstrukcji parterowych. Takie domy będą sprawdzały się świetnie i zainteresowanie się nimi będzie dawało najlepsze efekty. Realizacja domu parterowego pochłania mniej materiału i zajmuje mniej czasu. W związku z tym same koszty wykonania projektu ulegają znacznemu obniżeniu. Osoby chcące budować tanio powinny wybierać nieruchomości o powierzchni całkowitej wynoszącej poniżej 120 m2. Takie nieruchomości nie potrzebują dużej działki i zarazem są tanie we wzniesieniu.

Prosty dach

Jednym z najbardziej kosztownych elementów w każdej nieruchomości jest dach. Skomplikowana konstrukcja dachu potrafi podnieść ogólny koszt budowy nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wybierając odpowiednie projekty domów jednorodzinnych, które mają być tanie w realizacji konieczne jest zatem zwrócenie uwagi na tę właśnie kwestię. Dach dwuspadowy będzie najtańszy w wykonaniu. Dodatkowo taka konstrukcja lepiej wykorzystuje przestrzeń na poddaszu z uwagi na mniejszą ilość skosów. Dach dwuspadowy mimo prostej konstrukcji może wyglądać bardzo dobrze. Wystarczy zamontować lukarny, które pozwolą na doświetlenie poddasza i będą wyglądały bardzo dobrze.

W niewielkich domach jednorodzinnych czasem nawet konieczne staje się wybieranie dachu dwuspadowego. Ograniczona przestrzeń nieruchomości sprawia bowiem, że możliwość wykorzystania poddasza w efektywny sposób jest bardzo istotna. Można w ten sposób zyskać bardzo wiele przestrzeni i uczynić mieszkanie w nieruchomości jeszcze bardziej komfortowym.

Zakup projektu

Pewne oszczędności można także poczynić już na etapie zakupu projektu. Gotowe projekty są zdecydowanie tańsze niż te tworzone na zamówienie. Dlatego też zdecydowanie się na gotowy projekt pozwala zaoszczędzić kilka a czasem nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeszcze przed przystąpienie do budowy można zatem całkiem sporo zaoszczędzić i tym samym jeszcze mniej obciążać swój domowy budżet. Warto korzystać zatem z takich właśnie możliwości i wybierać najlepsze rozwiązania, które będą sprawdzały się bardzo dobrze.

Kosztorysy realizacji projektu

Niektóre biura projektowe, które zajmują się oferowaniem gotowych projektów publikują wraz z nimi również przykładowe kosztorysy realizacji projektu. Dzięki temu jeszcze łatwiej można określić swoje możliwości finansowe. Łatwiej podjąć decyzję o tym czy jest się w stanie udźwignąć koszty związane ze zrealizowaniem konkretnego projektu nieruchomości.

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *