Rekuperacja Kraków

Rekuperacja Kraków

Nowe budownictwo to szereg niezwykle ciekawych możliwości, jakie dają nam producenci firm budowlanych i nie tylko. Podczas budowy nowego domu pojawia się mnóstwo znaków zapytania, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w danym miejscu i co się opłaci, a co niestety niekoniecznie. Młodzi mają szeroki wybór ofert i wbrew pozorom czasem bywa to bardziej przytłaczające – pojawia się niepewność, co wybrać, aby było to dla nas korzystne.

Od pewnego czasu wielkim zainteresowaniem cieszy się temat rekuperacji. Czym jest rekuperacja kraków?  Otóż jest to rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalując taki rodzaj wentylacji, uruchamiany jest proces, który polega na odzyskaniu ciepła ze zużytego w naszym domu powietrza oraz następnie oddaniu tego odzyskanego ciepła do systemu nawiewającego świeże powietrze do środka domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągamy kilka korzyści, które w perspektywie czasu dają nam wiele oszczędności.

Pierwszą bezwzględną korzyścią, jaką daje nam rekuperacja kraków jest to, że w domu z takim rodzajem wentylacji mamy zawsze świeże, czyste powietrze. Nie musimy już, jeśli nie chcemy, na siłę przy niskich temperaturach otwierać okien i wietrzyć pomieszczeń – dzięki takiemu rodzajowi wentylacji mechanicznej powietrze cały czas krąży, jest wymieniane i co ważne – nie jest ono szkodliwe dla zdrowia. Wręcz przeciwnie! Z pewnością osoby z alergią, astmą, poczują się zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach, które mają stałą temperaturę i nie ma w nich wilgoci, a przez to nie rozwija się pleśń. Będzie to dużo lepsze rozwiązanie i ulga dla zdrowia.

Kolejną niezaprzeczalną korzyścią będzie zmniejszenie strat ciepła w domu, co przełoży się z całą pewnością na niższe rachunki za ogrzewanie. Przyznaj, że wietrząc pomieszczenia szczególnie zimą, szybko je wychładzasz i koniecznym jest późniejsze ich ponowne ogrzanie. Przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja kraków – nie generujesz tych strat ciepłego powietrza przy wietrzeniu. Powietrze krąży, jest odzyskiwane i powraca do obiegu czyste, świeże. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem w swoim domu rekuperacji, powinieneś wiedzieć, że taki system nie może być zainstalowany przez zwykłą ekipę remontową czy budowlaną. Wykonując tradycyjne kanały do wentylacji grawitacyjnej sprawa jest dosyć prosta, wielu fachowców się na tym zna. Natomiast mając w planie rozwiązanie wentylacji mechanicznej – powinniśmy się udać do firmy specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach, która posiada doświadczenie i wiedzę inżynierską, opracuje odpowiedni plan dla Twojego budynku i założy całą instalację, która będzie indywidualnie dopasowana i wydajna dla potrzeb Twojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.