Jak dobrać drzwi do wnętrza

Jak dobrać drzwi do wnętrza tak aby nie gryzły się one z otoczeniem? Jest to jeden z podstawowych problemów na jakie napotykają osoby pragnące samodzielnie zaprojektować swoje pomieszczenia. Nie zawsze będzie tak, że najdroższe drzwi będą tymi najbardziej odpowiadającymi. Ważny jest przede wszystkim dobry gust oraz poczucie smaku.

Po drugiej stronie lustra, po drugiej stronie drzwi

Drzwi muszą być uzupełnieniem salonu lub też sypialni. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że widać jest wewnątrz oraz z zewnątrz pomieszczenia. Muszą być więc na tyle dobrze dobrane, aby pasowały estetyką do reszty z obu tych perspektyw. Częstym wyborem klientów są drzwi drewniane. To bardziej tradycyjne rozwiązanie i niezwykle często wybierane, głównie z powodu jego wszechstronności i uniwersalności.

Drewno

Drzwi drewniane pasują praktycznie do każdego wnętrza. Często można natrafić na modele gorszej jakości. Te są wykonane z wysuszonego drewna. Choć mogą kusić ceną, to należy na nie uważać. W trakcie użytkowania mogą się biegiem lat kruszyć. Na powierzchni mogą pojawiać się ubytki. Drzwi z drewna z szerokimi ościeżnicami, które są ich ozdobą, idealnie wpisują się we wnętrza rustykalne. Dekoracyjne żłobienia w połączeniu z akrylową farbą potrafią nadać unikalnego klimatu każdemu pomieszczeniu.

Połączenie stylów

Zadając sobie pytanie jak dobrać drzwi do wnętrza -nie można zapominać o stylu Fusion. To zabawa konwencjami i nietypowe rozwiązania we wzornictwie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników nieszablonowego stylu, którzy pragną aby ich wnętrza były unikalne. Drzwi w takim stylu zaskakują unikalnymi zdobieniami, barwą lub też użytym materiałem. Klasyczne drzwi z drewna w stylu Fusion ze szklanymi wgłębieniami to doskonały wybór do mieszkań dzielących prostotę z elegancją, ale jednocześnie też pełnych zaskakujących rozwiązań. Geometryczne układy przeszkleń od razu dają do zrozumienia gościom, że gospodarze posiadają wyobraźnię i cenią sobie nietuzinkowe rozwiązania.

Styl retro

Rosnąca popularnością cieszą się także drzwi w stylu retro. To rozwiązanie dla delikatnych, klasycznych pomieszczeń. Często są utrzymane w jaśniejszej kolorystyce. To doskonały sposób aby rozjaśnić nieco przyciemnione wnętrze. W tej kategorii znajdą się również drzwi Art Deco. Jeżeli nie wiesz jak dobrać drzwi do wnętrza może to jest właśnie odpowiednie rozwiązanie.

Przestrzegaj tych zasad

Podstawową zasadą przy projekcie wnętrza jest utrzymanie jednorodności Jak dobrać drzwi do wnętrza – przede wszystkim tak, aby były one jednakowe na jednym poziomie. Ich kolorystyka powinna współgrać z podłogą oraz ścianami. Harmonijne drzwi i podłoga działają najlepiej na odbiór estetyczny. Co więcej, warto zadbać o to ,aby drzwi i podłoga były wykonane z tego samego materiału. Ten sam rodzaj drewna użyty w drzwiach i w podłodze z pewnością zrobi pozytywne wrażenie. Takie rozwiązanie będzie komunikować innym, że gospodarz tego domu ma dobry gust i wie, co dobre.

Rozmiar drzwi

Wybierając drzwi do wnętrza nie można zapomnieć o metrażu pomieszczenia. Jest to często pomijany szczegół, zwłaszcza przez ludzi pragnących samodzielnie zaprojektować wnętrze. Tu liczy się kolor. Jaśniejsze drzwi będą optycznie powiększać pokój, dlatego szczególnie cenione są przez klientów. Naturalne odcienie drzewa znakomicie się w tej roli spełnią. Powierzchnia drzwi oddająca odcień brzozy, sosny, dębu czy też jasnego buku to dobry wybór. Warto posiłkować się różnymi próbkami i przynosząc się do domu, wyobrazić sobie jak w całości będą wyglądały drzwi w odpowiednim pomieszczeniu. Obecnie jest naprawdę imponująco szeroki wybór drzwi. Wybierać można zarówno wśród masy materiałów, wzornictwa i koloru. Ogranicza Cie tylko Twoja wyobraźnia.

RELATED ARTICLES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *